Itálie

 
Tisknutelná verze
Itálie 2006 - Florencie, San Gimigano, Orvieto, Řím, Vatikán

Itálie (24.-29.6.2006) - zbylé fotky jsou ve Fotoalbu

24.6.2006
mapa

Středa

Odjíždíme v 17 hodin z Prahy a čeká nás transfer přes Rakousko. Kolem půlnoci se ale autobus zasekl kdesi na rakouské dálnici a zaseknutý zůstal až do rána. Nabrali jsme zde 6 hodin zpoždění a ráno se tak neprobouzíme v Itálii, ale někde uprostřed Rakouska.
25.6.2006
Florencie

Čtvrtek

Ve 14:00 konečně přijíždíme do Florencie. Kvůli zdržení jsme museli odvolat místního průvodce, jehož výklad o Florencii by byl, na rozdíl od výkladu naší české průvodkyně, legální. Naše průvodkyně riskuje prase Uffizi svou svobodu, kariéru a peněžitou pokutu, jen aby nám něco málo k Florencii řekla.

Nejprve jsme si pohladili místní prasátko, aby jsme si pojistili návrat do tohoto krásného města.

Nebe bez mráčku a příjemných 25°C nám zlepšilo náladu. Přes řeku Arno vyhlížíme v dálce kopii sochy Michelangova Davida. Míjíme Basilicu Sant Groce. Most zlatníků Na Palazzo Vecchio vedle galerie Uffizi dostáváme na hodinku volno a v 16:45 máme domluvený vstup skupinový vstup do Galerie Uffizi. Prodíráme se davy turistů na známém Ponte Vechcio (most zlatníků).

Po návštěvě Uffizi, Uffizi kde nás nejvíc zaujala část věnovaná Leonardu da Vinci, nás autobus (pro nedostatek času) David Florencie vyváží na vrcholek s Michelangovým Davidem, odkud máme krásný výhled na celou Florencii.

Europa Do hotýlku Europa v Poggibonsi, kde máme být ubytování, přijíždíme ve 21:00.


26.6.2006
mapa

Pátek

San Gimignano Po dobré snídani vyjíždíme v 8:30 z Poggibonsi do starověkého městečka San Gimignano. Krásné uličky jsou plné obchůdků se suvenýry a alabastrem a po klidném ránu se začínají rychle plnit davy turistů. Z románské věže máme celé město jako na dlani.

Orvieto Orvieto2 Jako další je na naší cestě do Říma Orvieto - etruské město obehnané kamennou zdí. Do města musíme vyjet lanovkou. Navštívíme místní katedrálu, ochutnáme místní zmrzlinu a obcházíme část městských hradeb.

hotel Večer nás autobus odváží do dalšího hotýlku, "blízko Říma u pobřeží". Ukazuje se, že pojem "blízko Říma" je relativní a my se od Říma ocitáme 2 hodiny cesty busem, kdesi na pobřeží moře, v hotýlku La Sirenetta.

jidelna Čeká nás strašná večeře, kterou jsme si bohužel objednali a zaplatili předem. Asi na ní budeme dlouho vzpomínat, pokoj pokoj protože osmažený hadr neservírují jentak leckde. Uchlácholil nás náš modrý pokoj s výhledem na moře.


27.6.2006
Řím

Sobota

Vyjíždíme v 8:00 směr Řím. di San Clemente po dvou hodinách cesty a nějakém tom čase stráveném v Římském metru navštívíme ……….. V zahradách basiliky Di San Clemente je příjemný chládek a v podzemí zachované zbytky římských ulic včetně dlažby a římských sloupů.

Dále máme na trase dva tisíce let staré Colosseum. Jako skupina s průvodcem předbíháme obrovskou frontu Colosseum Colosseum - vstupné nás vyšlo na 13,5 eura. Po toulkách Coloseem nás čeká Forum Romanum s různě poházenými zbytky římských staveb. Nad ním se tyčí zalesněný vrcholek Palatin, Forum Romanum jenž už staří Římané vyhledávali jakožto ideální místo pro své prázdninové paláce.

Na stanici vlaku Saxa Rubra nás čeká autobus a večer se tak vracíme zpátky do hotelu La Sirenetta.


28.6.2006
Řím

Neděle

Sice vyjíždíme už v 7:30, nicméně do centra Říma se dohandrkujeme až v 10:00. fronta což je znát i na délce fronty - strávíme v ní 2 příjemné hodiny a pak se zcela vyčerpaní vrháme do komplexu všech možných muzeí.

Nejsme velcí znalci umění, proto se plánujeme spokojit s pohledem na Poslední večeři a návštěvou Sixtinské kaple. Než se ale bludištěm muzeí propleteme až k této vyhledávané památce, projdeme snad všemi vatikánskými muzei.

Po takové kulturní náloži se uchylujeme do místního bufetu a občerstvujeme se pizzou a sendvičem. Andělský hrad Chystáme se navštívit vatikánská muzea. Je neděle a vstup je zdarma, Protože máme ještě chvíli času, Náměstí sv. Marka touláme se po Římě a omylem narazíme na Andělský hrad, k němuž se o chvíli později vydáváme i s průvodkyní. S ní se šťastně shledáváme na Náměstí sv. Marka a s Vatikánem se loučíme pohledem do papežových oken.

Odpoledne nás čeká krom Andělského hradu ještě majestátný Pantheon, Obrovská Fontana di Trevi, Španělské schody diTrevi Pantheon a na Piazza Navona rychle slížeme nejlepší zmrzlinu v Římě.

Na Piazza del Poppolo už zrychlujeme - za pár minut nám jede vlak do stanice Saxa Rubra, kde na nás už čeká autobus. A ten vlak prostě musíme stihnout, schody protože prostě musíme z Říma odjet v 18:00, abychom byli brzy doma. Naštěstí jsme všichni vlak stihli a mohli jsme se tak šťastně vydat domů.

Do Prahy přijíždíme po 20 hodinách jízdy, krátce po poledni.


Zmrzlinové hody

zmrzlina zmrzlina

Itálie má nejlepší zmrzlinu zmrzlina na světě, takže jsme v každém městě museli ochutnat :)

Florentská zmrzlina, Orvietská zmrzlina a Římská zmrzlina